Jak to działa?

Podstawowym zadaniem przycisków/paneli jest przekazanie rozkazu- wysłanie sygnału w momencie dotyku do systemu z którym współpracuje. Przyciski działają w trybie monostabilnym-impulsowym ("dzwonkowym" - sygnał na wyjściu tylko w momencie dotyku). Generalnie wbrew pozorom same przyciski nie mozna nazwać "intelignetnymi". Oprócz wysłania sygnału nowe wersje mają możliwość przyjmowania sygnałów z systemu. Podanie sygnału masy na określone złącza może zostać wykorzystane do optycznej sygnalizacji aktywnego pola dotykowego (podświetlenie ikony/klawisza sygnałem ciągłym lub przerywanym) lub podśwletlanie tafli szklanej np po zmroku. Pierwsze przyciski (jeszcze nie szklane ale z frontem z plexi) powstały w 2009r jako prototypy które działają do dzisiaj.

Zasilanie

Przyciski wymagają standardowo zasilania 12V DC lub jako opcja dodatkowa 24V DC

Typ wyjść

Możliwe typy wyjść to: OC, +12V, +24V, NO/NC. Sygnał na wyjściu trwa dopuki naciskamy klawisz. Dzięki temu można realizować funkcje typu wiele akcji pod klawiszem (ilość dotknięć w czasie lub długie/krótkie naciśnięcie [o ile sterownik potrafi to rozpoznać]).
Dostępna ilość klawiszy/pól dotykowych w jednym module/puszce od 1 do 6.

Podświetlenie

Standardowo przyciski posiadają dwa rodzaje podświetlenia:
1. Podświetlenie frontu - RGB (na zamówienie możliwe białe zimne-bez RGB-zalecane dla uzyskania ładnego białego podświetlenia)
Zobacz podświetlenie białe zimne
2. Podświetlenie klawisza w momencie dotyku (standardowo - czerwone)
Istnieje dodatkowy wariant podświetlenia dający poświatę na ścianie (transparentne wykończenie pod szkłem pozwala na rozproszenie światła- opcja na zamówienie).

Zobacz wersję z podświetlanym bokiem

Typ wejść

Można sterować podświetleniem tafli (np po zmroku) i podświetleniem kazdego klawisza. Sygnałem sterującym jest masa zasilania. Przełączanie sposobu sterowania odbywa się na przełącznikach typu dip switch.

Czujnik temperatury

Jak opcja dodatkowa można przewidzieć miejsce na czujnik temperatury w obudowie TO92 (DS18B20, LM35) lub inny - na zamówienie. Złącze czujnika 3pin posiada osobną wtyczkę i jest odseparowane od elektroniki co umożliwia podłączenie do innego niezaleznego systemu pomiaru temperatury.

Zobacz przykładowe zdjęcia

Szybki montaż

Dwudzielne złącza oraz mocowanie na ramkę z magnesem umożliwiają szybki montaż/demontaż bez użycia narzędzi.

Zobacz przykładowe zdjęcia